אבטחת חשבון פייסבוק - מדריך מעודכן

"הודעת חסימת פייסבוק חשבון

קיבלנו משוב שהחשבון שלך לא יכול להיות אותנטי. פייסבוק היא קהילה שבו אנשים חולקים ואינטראקציה באמצעות זהותו אמיתית. אם ברצונך להפעיל מחדש את החשבון שלך, אנא בדוק שוב אותך חשבון.
להפעלת החשבון שלך, הנה אישור בבקשה: (קישור זדוני שאינו תחת הדומיין - כתובת האתר - של פייסבוק. הקישור לא צורף מסיבות מובנות).

אם אתה לא באופן מיידי לאשר את תקופת החסד של 24 שעות לאחר שתקבל הודעה זו, אז אנחנו מצטערים נסיר חשבון.
תודה לך, על שיתוף פעולה
על ידי חברת פייסבוק
© כל הזכויות שמורות 2,015 ™ כל הזכויות שמורות
P.O.Box פייסבוק Inc. 10005, פאלו אלטו, קליפורניה 94,303"
---------------------------------

אם קיבלתם הודעה כזו בעבר (וסביר להניח שקיבלתם לפחות פעם אחת), אתם אמורים להכיר את שיטת הפריצה הנקראת Phising - פישינג: חשבון פייסבוק אחד נפרץ, שם הפרופיל מתעדכן ל-Ḟäćeƅoộk Šĕčủrıtƴ ותמונת הפרופיל משתנה בהתאם. מייד נשלחת ההודעה הזו לכל החברים של אותו הפרופיל (בעיוות לשוני מתורגם כזה או אחר), כמה מאותם גולשים תמימים שקיבלו את ההודעה לוחצים על הקישור, מזינים את פרטי הכניסה שלהם לפייסבוק (ולעיתים גם את כרטיס האשראי) ומכאן כדור השלג ממשיך להתגלגל. זוהי רק דרך אחת לפרוץ לחשבון הפייסבוק שלכם (והנפוצה בשנה האחרונה), אך ישנן דרכים נוספות וגולשים תמימים נופלים בפח.

דוגמה לפרופיל פרטי שנפרץ ופרטיו עודכנו:


אנחנו גם עדים לגל פריצות לחשבונות פרטיים ודפים עסקיים בפייסבוק בעיקר בתקופות של רוחות מלחמה מאז 2012 במבצע עמוד ענן ומבצע צוק איתן ב-2014. במקרים אלו חשבונות שנפרצים מפיצים תעמולה אנטי ישראלית בוטה, הן בפרופילים והן בעמודים, ולעיתים חשבון הפרסום הממומן משמש כדי להפיץ את התוכן באופן ויראלי מהיר. 

מנגנוני אבטחת חשבון פייסבוק

פייסבוק מפעילה מגוון מאוד רחב של מנגנוני אבטחה לחשבונות פרטיים ואף לדפים עסקיים. במדריך הזה אסקור את כל המנגנונים הקיימים, ואעדכן מנגנונים חדשים שיתווספו בעתיד. אל תתעצלו! הזמן שיידרש לכם לשחזור החשבון, שלא לדבר על עגמת הנפש הכרוכה בדבר, תהיה גדולה עשרות מונים. קחו 15 דק' ואבטחו את החשבון שלכם מפריצות אפשריות.
על מנת להתחיל את הגדרת האבטחה לחשבון שלכם יש להיכנס להגדרות החשבון בקישור www.facebook.com/settings

1. Facebook Login Password - סיסמת כניסה לפייסבוק:
סיסמת הכניסה לחשבון פייסבוק היא אחד המפתחות המרכזיים לפריצה לחשבונות. סיסמאות לא מומלצות:
א. ימי הולדת שלכם או של קרובים
ב. מספרי טלפון עדכניים או ישנים
ג. מספרי תעודות זהות או מספרים אישיים
ד. שמות של בני משפחה
ה. רצף מספרים ואותיות פשוט לדוגמה: 123456, qazwsx ,1q2w3e4r ,QWERTY ,Password

סיסמאות מומלצות הן שילוב של מילה, מספר וסימן שאינם נכללים בסעיפים שציינתי. לדוגמא: Heart559$ או love2626!

חשוב! מומלץ להגדיר גם לחשבון המייל המרכזי שלכם סיסמה שכזו אשר שונה מסיסמת הכניסה לאתר פייסבוק. תיבת הדואר האלקטרוני שלכם היא לב ליבה של הפעילות האינטרנטית שלכם, ופריצה אליה תאפשר פריצה לכל אתר אליו נרשמתם בעבר (שחזור סיסמאות לאתרים מתבצע לרוב דרך המייל). לנוחיותכם אני אצרף את הקישור להגדרת האבטחה לשני ספקי מייל מרכזיים:
ג'ימייל: https://myaccount.google.com/security
הוטמייל: https://account.live.com/proofs

2. Facebook Login Alerts - התראות התחברות חשודות לחשבון הפייסבוק
פייסבוק מאפשרת קבלת התראות התחברות לחשבון הפייסבוק שלכם ממכשירים שאינם מזוהים. תחת לשונית האבטחה (יש להיכנס לקישור  www.facebook.com/settings?tab=security) ניתן להגדיר את קבלת ההתראות למייל ולנייד האישי שלכם (ממליץ על שתי האפשרויות). במידה והמספר הסלולרי שלכם לא מעודכן בפייסבוק תעברו תהליך אימות קצר שבסופו תוכלו לעדכן את ההגדרה להתראות התחברות. 
3. Facebook Login Approvals - הגדרת אימות דו שלבי
פייסבוק מאפשרת תהליך אימות דו שלבי שמשמעותו היא שגם אם לפורץ יש את המייל והסיסמה שלך הוא לא יוכל להיכנס לחשבון ללא קוד סמס שיישלח למכשיר הנייד. לאחר שלושה נסיונות פריצה לחשבון שלי אני יכול להעיד שזה אחד הכלים המשמעותיים ביותר לאבטחת החשבון שלכם. 
ניתן לחילופין להשתמש גם בפונקציה פנימית באפליקציית הפייסבוק בנייד 'Code Generator' על מנת לקבל את קוד האישור במקום בהודעת סמס. 
פייסבוק מבינה שאתם גם מאבדים את הסמארטפון שלכם מדי פעם, ומאפשרים לקבל סט של קודים קבועים באמצעותם תוכלו להיכנס לחשבון הפייסבוק ללא הסמארטפון שלכם.


4. Facebook Trusted Contacts - הגדרת חברים מהימנים
שכחתם את המייל או הסיסמה ולא מצליחים לשחזר? פייסבוק מאפשרת לכם להגדיר שלושה חברים שיוכלו לאמת את הזהות שלכם בפייסבוק ויסייעו לכם לקבל שליטה מחודשת על החשבון. 


5. Your Browsers and Apps - דפדפנים ואפליקציות מורשות
פייסבוק מסמנים את הדפדפנים (כרום, אקספלורר, פיירפוקס וכדומה) והאפליקציות (סמארטפון, טאבלט וכדומה) דרכם אתם נכנסים לפייסבוק בשגרה. כניסה דרך דפדפן שאינו מוכר תקפיץ את מנגנוני האבטחה שפורטו קודם לכן. כנסו להגדרה זו ומחקו את כל הנתונים שאינכם מזהים. מנסיון, אם לא ביצעתם פעולה זו בעבר כנראה שתמצאו כאן לא מעט. 
6. Where You're Logged In - היכן אתה מחובר
אם תחשבו מהיכן התחברתם לפייסבוק במשך כל השנים שיש לכם חשבון ברשת, תגיעו למספר של עשרות מחשבים וטלפונים חכמים. פייסבוק מאפשרת לכם לנתק את ההתחברות ממכשירים אלו כך שגם אם נכנסתם בעבר דרך מחשב של משפחה או חברים תוכלו לנתק את החיבור שבוצע. 
אתם מוזמנים לצפות גם בסרטון של פייסבוק המסביר בקצרה על מנגנוני האבטחה הקיימים:
 

Keeping your information safe is core to everything we do. To make your account even more secure, take a look at this short video of handy tips, just in time for National Cyber Security Awareness Month. For information about all of Facebook's security tools go to https://www.facebook.com/help/security

Posted by Facebook Security on Thursday, October 2, 2014

9. Deactivate Your Account - מחיקת חשבון פייסבוק

חלק זה אמנם אינו קשור לאבטחת החשבון, אך כיוון שנמצא באותה לשונית ארחיב עליו מעט. לא פעם שאלו אותי איך למחוק את חשבון פייסבוק לצמיתות. קודם כל חשוב שתדעו שגם אם תבצעו סגירת חשבון פייסבוק, המידע המלא עליכם יישמר בשרתי החברה כולל פרטים אישיים, תמונות, חברים ושאר מידע שביצעתם במהלך השנים. בנוסף חלק מהמידע שלכם יישאר גלוי גם לאחר סגירת חשבון הפייסבוק שלכם כגון השם שלכם ברשימת החברים שלכם והודעות ששלחתם. את המידע המלא תוכלו לקרוא כאן.

דרך אגב, אל תחשבו שפייסבוק מוותרת עליכם בכזו קלות. תוכלו להפעיל מחדש את החשבון בכל רגע על פשוט ידי כניסה מחודשת לפייסבוק עם שם המשתמש והסיסמה שלכם. 
30.7.15 - פייסבוק משיקה כלי לבדיקה מהירה להגברת האבטחה בחשבון שלכם 
רוב הגולשים בפייסבוק אינם מודעים לממשקי האבטחה הקיימים, לכן פייסבוק השיקה כלי חדש שמוצג בחלק העליון של הפיד שלכם בדף הבית ומציע לכם לבצע בדיקה מהירה על רמת האבטחה של החשבון. מוזמנים לצפות בסרטון:
לסיכום, אל תזלזלו בהגדרות האבטחה של חשבון הפייסבוק וגם של תיבת הדואר האלקטרוני שלכם. אלו צעדים פשוטים יחסית שיחסכו לכם הרבה צער (ולעיתים גם כסף), ותוכלו להבטיח לעצמכם המשך גלישה בטוחה ורגועה לאורך זמן.תוכן מקצועי נוסף שיכול לעניין אותך:
שיווק בפייסבוק
קידום בפייסבוק
קורס פייסבוק
קידום ממומן בפייסבוק
Pinterest Google+ Buffer Facebook Twitter

מאמרים אחרונים:

מיקומי מודעות בפרסום ממומן בפייסבוק
לא ציפיתם שפייסבוק תנוח על זרי הדפנה - בהתחשב שמסובבים אותה על הגריל כמו טרף? אז לאחרונה פייסבוק שחררה כמה מיקומי מודעות חדשות ואתם יכולים להתעדכן.
שאלה תשובה - מה תפקידו של יועץ שיווקי
בעקבות דיון שעלה בקבוצת פייסבוק נטוורקינג ויין על תפקידו של יועץ שיווק העליתי לפה את ההתייחסות שלי, מוזמנים להגיב >
דף פייסבוק עסקי - איך מתייגים?
איך מתייגים דפים עסקיים בפייסבוק? איך מקיימים קידום בפייסבוק? גם העסק שלכם יכול לקבל הפניות חמות שיניבו עסקאות מוצלחות ורווחים גדולים. לפרטים היכנסו:

צור קשר: