קניית לייקים בפייסבוק

בעלי עסקים רבים מעוניינים להגדיל את כמות הלייקים בדף העסקי שלהם באופן משמעותי, תוך זמן קצר ובעלות נמוכה. השילוש המקודש של כל בעל עמוד עסקי בפייסבוק. לשם כך, הם פונים אל "מומחי פייסבוק" ומבקשים מהם לקנות לייקים. מהי קניית לייקים ומדוע אני בכלל לא ממליץ על תופעה זו (בלשון המעטה)? על כל אלה במאמר הבא שלפניכם.

מה המשמעות של קניית לייקים?  

קניית לייקים היא פעולה בה בעל העסק משלם לחברה מסוימת תשלום מסוים מראש והיא מצידה מתחייבת להגדיל לו את כמות הלייקים - האוהדים בעמוד- תוך זמן קצר (בדרך כלל תוך יום- יומיים). רוב החברות גם יתחייבו שהלייקים אכן יגיעו מאנשים אמיתיים ולא מפרופילים אישיים מזויפים. אולם, הדבר טומן בחובו בעיה לטווח הארוך עבור בית העסק.

מדוע לא כדאי לקנות לייקים?

בואו נחזור לרגע אחורה. מדוע שאדם יסמן לייק לעמוד מסוים? כי הוא מזדהה עם תכניו, כי הוא חושב שהוא יכול לקבל מהם ערך. כאשר קונים לייקים, גם אם הם מגיעים מחשבונות אמיתיים, זה לאו דווקא אומר שהם רלוונטיים לעמוד העסקי המסוים. כתוצאה מכך, בטווח הקצר כמות הלייקים בעמוד אכן גדלה, אבל בטווח הארוך הלייקים האלה לא יגיעו לפוסטים בעמוד שלכם, התוכן לא יהיה רלוונטי עבור אותם אוהדים ופשוט מאוד לא יעניין אותם. זהו אחד הסממנים לדפים עסקיים שקנו לייקים: דפי אוהדים "מנופחים" כמותית בליייקים בעמוד, עם כמות מעורבות כמעט אפסית בפוסטים.

אז איך אוכל להגדיל את הלייקים לעמוד?
קודם כל - למה להגדיר כמות לייקים כמטרה בפעילות העסקית? כיום החשיפה האורגנית לאוהדים של העמוד העסקי עומדת לרוב על בין 2% ל-10% חשיפה בממוצע. כך שגם אם יהיו לכם 2,000 אוהדים בעמוד רק 40-200 אוהדים בממוצע יראו את הפוסט שלכם. מבאס, לא? הגדלת הלייקים יכולה להיות מטרה לטווח ארוך, שתושג על ידי פעילות תוכן טובה בעלת ערך בעמוד האוהדים.

ובכל זאת - אני רוצה עמוד עם הרבה לייקים!
אם בכל זאת חשקתם בהגדלת כמות הלייקים בעמוד, מומלץ לעשות זאת בצורה חכמה. מומלץ להקים קמפיין לייקים איכותי ומפולח לפי קהלי יעד, גילאים, תחומי עניין וכל אלמנט אחר שנראה לכם שיכול להיות רלוונטי לעמוד שלכם, כל זה כמובן לצד תוכן איכותי המותאם לקהל היעד שלכם. בנוסף, בצעו קידום ממומן לתוכן שלכם, ופעילות זו תסייע לכם בהשגת המטרה הנכספת.תוכן מקצועי נוסף שיכול לעניין אותך:
שיווק בפייסבוק
קידום בפייסבוק
קורס פייסבוק
קידום ממומן בפייסבוק
Pinterest Google+ Buffer Facebook Twitter

מאמרים אחרונים:

מיקומי מודעות בפרסום ממומן בפייסבוק
לא ציפיתם שפייסבוק תנוח על זרי הדפנה - בהתחשב שמסובבים אותה על הגריל כמו טרף? אז לאחרונה פייסבוק שחררה כמה מיקומי מודעות חדשות ואתם יכולים להתעדכן.
שאלה תשובה - מה תפקידו של יועץ שיווקי
בעקבות דיון שעלה בקבוצת פייסבוק נטוורקינג ויין על תפקידו של יועץ שיווק העליתי לפה את ההתייחסות שלי, מוזמנים להגיב >
דף פייסבוק עסקי - איך מתייגים?
איך מתייגים דפים עסקיים בפייסבוק? איך מקיימים קידום בפייסבוק? גם העסק שלכם יכול לקבל הפניות חמות שיניבו עסקאות מוצלחות ורווחים גדולים. לפרטים היכנסו:

צור קשר: