קידום בפייסבוק והנגשת אתרים

קידום בפייסבוק משיג לא פעם את המטרה הנחשקת של הזרמת תנועת הגולשים לאתר האינטרנט. פייסבוק מהווה פלטפורמה מעולה לקידום אתרי אינטרנט, ומצליחה להביא תוצאות מצוינות בעלויות נמוכות. יחד עם זאת אתר האינטרנט חייב להיות מותאם לצפייה בסלולר על מנת לנצל את הקידום בפייסבוק באופן מיטבי. מעבר להתאמת האתר לצפייה בסלולר, על בעלי האתרים הוטלה גזירה חדשה: הנגשת האתר לצפייה לאנשים בעלי מוגבלויות. 

הנגשת אתרים – הסבר 

הנגשה של אתר אינטרנט מעניקה אפשרות לגולשים בעלי מגוון רחב של לקויות כגון ראייה, שמיעה, תנועה או למידה לגלוש באתר האינטרנט באמצעות טכנולוגיות שיאפשרו להם את הגלישה. תהליך הנגשת האתר אפשרי במקרים מסוימים בהם אתר האינטרנט נבנה בפלטפורמות מסוימות כגון וורדפרס, וישנם מקרים בהם לא ניתן להנגיש את האתר הקיים ויש צורך בבנייה של אתר חדש לגמרי

הנגשת אתרים - אופן בקשת הפטור

החוק המחייב את הנגשת האתרים בישראל מאפשר הגשת פטור בתנאים מסוימים. 

בקשה לפטור מביצוע התאמות נגישות באתרי האינטרנט בשל "נטל כבד מדי"
המחוקק מבין שישנם בעלי אתרים בעלי משאבים שאינם מאפשרים להם מהלך של הנגשת האתר, ולהם הוא מציע אפשרות להגשת פטור ברמה נמוכה מהנדרש בחוק (רמת A). במידה וגם התאמת האתר ברמה A אינה מתאפשרת מבחינה כלכלית ניתן לקבל פטור גם מרמה זו. 

הגשת בקשה לפטור מביצוע התאמות נגישות באתרי האינטרנט

העסק שמגיש את הפטור חייב להציג מחזור ההכנסות ממוצע בשלוש השנים האחרונות מתחת לחצי מליון שקלים. 
את הבקשה מגישים לנציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, בכתובת הבאה: נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, משרד המשפטים, רח' צלאח א-דין 29 ירושלים; או בפקס' 02-5088025, או למייל pniotnez@justice.gov.il. 
חשוב לעדכן בפנייה שמדובר בבקשה לקבלת פטור מביצוע התאמות נגישות באתר האינטרנט בהתאם לתקנה 35 לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג-2013. בנוסף יש לציין:
1. קישור לאתר לגביו מבקשים פטור.
2. האם מבוקש פטור מלא או חלקי.
3. איזה שירות ציבורי מספק אתר האינטרנט.
4. את שם הבעלים ו/או המחזיק של אתר האינטרנט. 
5. פרטי רישום דומיין, המלמדים כי האתר רשום על שם המבקש או התאגיד המבקש.
6. דו"חות שנתיים כולל ביאורים לשלוש השנים שקדמו להגשת הבקשה, המאושרים בידי רואה חשבון או רשות הפועלת על פי דין: עוסק מורשה: מחזורי עסקאות, לגבי חברה דו"חות הכנסה שנתיים.
7. תצהיר, המאשר את הפרטים שבבקשה, ואת תאריך הכנתו.  
8. כמו כן, יש לצרף את המחזור השנתי של כל הכנסות המבקש ולא רק את הכנסותיו מהשירות שמספק האתר.
הפטור שיינתן הינו לשלוש שנים מיום מתן ההחלטה מטעם הנציב. 
למידע נוסף על הנגשת אתרים ניתן לגלוש לאתר משרד המשפטים – נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

קידום בפייסבוק מתבסס פעמים רבות על אתר אינטרנט איכותי שמותאם לצפייה בכל הפלטפורמות לכל האוכלוסיות. רוצים לבדוק האם ניתן להנגיש את האתר שלכם? מוזמנים לפנות ל-  SuperFaceמדיה חברתית לעסקים או להתייעץ בכתובת מייל Shami@SuperFace.co.il או בנייד 054-4573435.

Pinterest Google+ Buffer Facebook Twitter

מאמרים אחרונים:

עדכונים בעולם השיווק הדיגיטלי 14.6.20
סקירת החדשות האחרונות בעולם השיווק הדיגיטלי - כל מה שמעניין אתכם >
עדכונים בעולם השיווק הדיגיטלי 31.5.20
סקירת החדשות האחרונות בעולם השיווק הדיגיטלי - כל מה שמעניין אתכם >
מיקומי מודעות בפרסום ממומן בפייסבוק
לא ציפיתם שפייסבוק תנוח על זרי הדפנה - בהתחשב שמסובבים אותה על הגריל כמו טרף? אז לאחרונה פייסבוק שחררה כמה מיקומי מודעות חדשות ואתם יכולים להתעדכן.

צור קשר: